De charmante gemeente Evergem heeft heel wat troeven. Zowel voor sportievelingen als liefhebbers van cultuur staan er regelmatig leuke activiteiten op het programma. Van pittoreske wandelpaden en historische bezienswaardigheden tot bruisende markten en sfeervolle cafés, in deze gezellige gemeente vind je het allemaal.
1. Fun voor mountainbikers
Ook voor mountainbikers is Evergem the place to be. De gemeente beschikt immers over een mountainbikeroute die bestaat uit drie bewegwijzerde lussen. Je kan ze combineren tot 1 grote lus van 109 km lang. 54 procent van de paden zijn offroad. Elke lus heeft een eigen startplaats en is via een kort verbindingstraject met de andere lussen verbonden. Dat verbindingstraject kreeg gele pijlen. De rode lus (langste route) is 49 km lang en vertrekt aan Sportoase Hoge Wal in Ertvelde. Onder meer het speelbos in Rieme en het mooie koppelingsgebied in Rieme-Zuid zijn blikvangers van deze route. De blauwe lus, met start aan Cultuurcentrum Evergem in Sleidinge of aan de sporthal in Evergem-Centrum, is 35 km lang en bestaat vooral uit grindpaden en trage wegen. De groene lus is de kortste, maar is zeker niet minder mooi. De start bevindt zich aan oc Ter Gulden Celle in Doornzele.
2. Op bezoek bij de molenaar
Al sinds 1980 is Johan Van Holle (75) de trotse eigenaar van een mooie woning en twee molens, zijnde de Stenen Molen en de Rosmolen. De molens, die gelegen zijn in de Stenenmolenstraat 21 in Ertvelde, werden door Johan piekfijn gerestaureerd en groeiden zo uit tot een toeristische trekpleister. Zo bevindt zich naast de molens ook een vakantiewoning. “De Stenen Molen werd gebouwd in 1798 en de Rosmolen, die aangedreven wordt door een paard, in 1799”, vertelt molenaar Johan, die op regelmatige basis spelt en rogge maalt, waarvan het meel onder meer gebruikt wordt door de bakkers van de Huysmanhoeve in Eeklo. “Op Open Molendag op de laatste zondag van april en Open Monumentendag, de tweede zondag van september, openen we ook ons Molencafé in de schuur. We serveren er dan lekkere Meetjeslandse streekbiertjes en mijn vrouw Sandra Blom (65) bakt pannenkoeken met vers speltmeel. Zowel met de wind- als rosmolen staan er regelmatig maaldemonstraties op het programma. Daarbij werken we op afspraak”, aldus molenaar Johan Van Holle.
3. Rock for Specials
Op woensdag 25 en donderdag 26 juni is Den Dries in Doornzele het decor voor Rock for Specials. Het pop- en rockfestival voor personen met een verstandelijke beperking en hun begeleiders bestaat al sinds 1997. Ook dit jaar oogt de line-up van het festival weer prachtig. Zo kan je er onder meer Triggerfinger, Daan, Equal Idiots en The Haunted Youth aan het werk zien.
4. Het Mottekasteel
In 1190 bouwde burggraaf Zeger II het Mottekasteel Hoge Wal: een verstevigde vestiging naast de Burggravestroom, die Ertvelde verbond met Gent. Op de Hoge Wal vind je geen kasteel meer, maar het is wel een van de best bewaarde mottes van Vlaanderen. Zin om er op ontdekking te gaan? Download dan vlug de Erfgoedapp en speel de leerrijke games Wat een berg (5+) of Het Motte Mysterie (8+). (Michel Wijne)
Ontdek de bruisende handelszaken in regio Evergem
Sleepshop.be – traxxion.be – lapetitegarderobe.be – vandaflowersgifts.be – www.facebook.com/dolcevita9940 – vb-dekleineprins.be – slagerijvanhoecke.be – prolectro.be – mikeroelandt.be – vaneenaeme.be – panisto.be – bloemen-desomviele.be – basisschool-de-regenboog.be – caboor.be – mielecenter-binge.be – toyotaboone.be – elektro-hamerlinck.be – vijgeblad.be – migmotors.be – leus.be – Slagerijvandevelde.be – Freetimeevergem.be – Zorgbedrijfmeetjesland.be – Trekpaardendebrabander.be