Anne De Baetzelier neemt opnieuw samen met Willy Sommers, Laura Tesoro en Aaron Blommaert de presentatie voor haar rekening: “ De vier presentatoren leven op het podium en achter de schermen steeds heel intens samen, wat een uitstekende band creëert.” (foto VTM)

Anne De Baetzelier is klaar voor een nieuwe jaargang van ‘Tien Om Te Zien’: “Voor mij mag dit nog wel even blijven duren”

Morgen wordt op de zeedijk van Westende de eerste show van ‘Tien Om Te Zien’ ingeblikt. Het is meteen het startschot van een zomer vol muziek bij VTM, dat elke vrijdagavond een aflevering programmeert. “Al die grote namen op de affiche doen me veel plezier”, aldus Anne De Baetzelier, die opnieuw samen met Willy Sommers, Laura Tesoro en Aaron Blommaert de presentatie voor haar rekening neemt.

Tien Om Te Zien is helemaal klaar voor een zomer vol muziek. Anne, Willy, Laura en Aaron verwelkomen iedereen op de zeedijk van Westende voor een editie die bol staat van de nieuwigheden. Niet alleen werkt Tien Om Te Zien toe naar de ultieme ‘Top Tien Om Te Zien’; het publiek wordt ook getrakteerd op een extra miniconcert van een Vlaamse topartiest én op enkele onaangekondigde verrassingen. De volledige line-up voor beide opnameweken is ingevuld en ziet er met onder andere Pommelien Thijs, Maksim, Red Sebastian, Metejoor, Camille en Gustaph veelbelovend uit.

Klaar voor een nieuw seizoen van ‘Tien Om Te Zien’?

“Op dit moment (een week voor de eerste opnamedag, red.) nog niet helemaal, omdat ik met de rugzak op weg ben naar Compostela. Ik heb net de Camino dos Faros gestapt, een zeer pittige wandeling door Galicië, langs de wilde Atlantische kust van Spanje. Ik moet wel zeggen dat ik het een beetje onderschat had. Deze route was een fysieke uitdaging, maar de prachtige landschappen hebben alles goedgemaakt. Ik had hier vaak het gevoel dat ik alleen op de wereld was – het is namelijk niet de meest populaire Camino.”

“Het podium van ‘Tien Om Te Zien’ blijft toch nog altijd magisch”

‘Tien Om Te Zien’ belooft grote namen als Pommelien Thijs, Maksim en Camille. Blij met die line-up?

“Al die grote namen doen me heel veel plezier. Wij hechten veel belang aan die grote artiesten, maar andersom geldt hetzelfde: zij hechten veel belang aan Tien Om Te Zien. Want naast airplay op de radio is visibiliteit op televisie minstens even belangrijk voor een artiest. En het podium van Tien Om Te Zien blijft toch nog altijd magisch. Het is een trekpleister geworden voor grote namen, en voor het publiek.”

Wat me wel opvalt aan de programmatie: er staat veel jong geweld op het podium. Krijg jij geen telefoontjes van oudere artiesten?

“Telefoontjes krijg ik niet; ze weten wel dat wij als presentatoren op dat gebied geen vinger in de pap te brokken hebben. Ik denk dat onze affiche vooral een weerspiegeling is van wat momenteel populair is. Ook Bart Kaëll staat op de affiche, en Willy zal ook optreden. En Regi (met Regi & Friends) bijvoorbeeld gaat ook al heel wat jaren mee.”

De opnames vinden allemaal in juli plaats. Dat betekent een pittige maand voor je.

“Absoluut, maar dat was vorige zomer ook al het geval. Het is een beetje zwaarder dan wanneer je het zou spreiden, maar Tien Om Te Zien is altijd een dure productie geweest. Dus ik snap vanuit de productie en de zender dat de kosten geminimaliseerd moeten worden door het op korte tijd in te blikken. Maar geen zorgen: dat gaat lukken hoor! Het blijft in ieder geval ook voor mij een prettige afspraak. De vier presentatoren leven op het podium en achter de schermen steeds heel intens samen, wat een uitstekende band creëert. Het zal ook wel geen toeval zijn dat we alle vier leeuwen zijn van sterrenbeeld, alle vier geboren in augustus.”

Ben je volgend jaar weer van de partij?

“Ik hoop het. Voor mij mag dit in ieder geval nog wel even blijven duren. De muziekindustrie denkt daar hetzelfde over. Ooit, voor de start van VTM en Tien Om Te Zien, bestond er helemaal niks dat de Vlaamse muziekbusiness vertegenwoordigde. VTM heeft talent opgespoord en kansen gegeven. Clouseau en Helmut Lotti zijn mede dankzij ons gelanceerd. Er is dus een hele industrie die vasthangt aan Tien Om Te Zien, en zowel vanuit de artiesten, de presentatoren als het publiek is de vraag groot. Laat de volgende editie dus maar komen.”

‘Tien Om Te Zien’, elke vrijdagavond om 20.40 uur bij VTM.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier