Vanaf aanstaande donderdag biedt Streamz met de nieuwe realityreeks ‘Koppels in Crisis’ een eerlijke inkijk op relaties die onder druk staan. Samen met psycholoog en relatietherapeut Jess Donckers nemen verschillende Vlaamse koppels plaats op de therapiebank om hun turbulente relatie onder de loep te nemen.
In 2013 nam voormalig model en tv-gezicht Jess Donckers afscheid van de media om zich te concentreren op haar studie psychologie. Nu keert ze terug naar het kleine scherm, als relatietherapeute en psycholoog die de koppels op haar bank probeert te helpen opnieuw verbinding te vinden. “In dit programma krijgen koppels de kans om eerlijk naar hun relatie te kijken, hoe moeilijk of confronterend dat soms ook is. Het vraagt veel moed om je zo kwetsbaar op te stellen, maar precies daar ontstaat ruimte voor groei. Relatietherapie is dan ook geen luxe, maar vaak pure noodzaak. Het is het moment waarop koppels eindelijk écht naar elkaar beginnen te luisteren en opnieuw verbinding met elkaar zoeken. Dankzij het programma en de openheid van de koppels hoop ik dat ook anderen zich herkennen en de stap durven zetten om hulp te zoeken.”
Heb jij lang moeten nadenken om hieraan mee te werken? Het was alweer een hele tijd geleden dat je op tv kwam.
“Ik ben in ieder geval niet actief op zoek gegaan naar tv-aanbiedingen, maar toen dit plots op mijn pad kwam, leek het me superleuk. Ik heb altijd graag tv gemaakt, maar het was een bewuste keuze van me in 2013 om opnieuw te gaan studeren. Ik heb inmiddels heel wat praktijkervaring als psycholoog en relatietherapeut. Ik dacht: stel dat er een aanbieding van een productiehuis komt waarin ik die expertise kan gebruiken, dan wil ik daar wel over nadenken.”
“Het vraagt veel moed om je zo kwetsbaar op te stellen”
En zo geschiedde. Wat me wel opvalt, is dat de koppels op je bank vaak oud-gedienden zijn van programma’s als ‘Temptation Island’ of ‘Ex on the Beach’.
“Klopt. Je zit natuurlijk met een nieuw programma waarbij mensen zich volledig moeten openstellen. Ze hebben geen idee wat er op hen af gaat komen. Dan trek je misschien iets sneller mensen aan die al wat tv-ervaring hebben. Maar je zult zien dat zij ook gewone problemen hebben die in elke relatie voorkomen. Er zit heel wat herkenbaarheid in hun getuigenissen. En ik was dankbaar voor hun openheid.”
Hoop je op een tweede seizoen waarin je nog meer kunt laten zien?
“Daar hoop ik wel op, omdat dit televisie is waar waarde in zit. Er zijn heel veel koppels die worstelen met kleine of grote issues. Als we een nog grotere diversiteit aan problemen kunnen laten zien, zou dat heel waardevol zijn voor koppels die thuis hetzelfde doorstaan en zo misschien de stap naar therapie zetten. Ik denk ook wel dat de kijker zal zien dat wij heel respectvol met de koppels omgaan, waardoor we voor een tweede reeks misschien meer mensen zullen aanspreken om deel te nemen.”
Heeft eigenlijk ieder koppel baat bij relatietherapie, of moet je daarvoor al in de problemen zitten?
“Ik vind relatietherapie eigenlijk al heel nuttig aan het begin van een relatie wanneer de eerste discussie of onenigheid plaatsvindt. Veel koppels weten namelijk niet goed hoe ze moeten beginnen. Ze hebben misschien een andere hechtingstijl dan de partner, waardoor dat voor vuurwerk kan zorgen. Als je je van in het begin bewust bent van de valkuilen, is dat heel leerzaam.”
‘Koppels in Crisis’, vanaf donderdag14 augustus op Streamz.